top of page

#חיי בלוג 5 // מארחת את אושרה פחימה שמש


את אושרה הכרתי דרך חברה משותפת, שמעתי עליה המון עוד לפני שנפגשנו (היא אפילו לא יודעת), מאז אני עוקבת אחריה, קוראת את הפוסטים שלה מידיי בוקר וכבר כמה חודשים שאנחנו חברות קרובות בקבוצה קטנה של קולגות שמתייעצות, משתפות, מתלבטות יחד, נפגשות מידיי פעם לקפה (כי גם עצמאיות צריכות מידיי פעם להפגש לקפה ונשנושים)

האורחת החמישית בשלי פרויקט חיי בלוג היא אושרה פחימה שמש // שתספר על הבלוג שלה בדרך אל האושר


מי את אושרה פחימה שמש?

שמי אושרה פחימה-שמש, אני אמנית מיתוג ובלוגרית.

נשואה לעמרי, מהנדס אוירונוטיקה. אנחנו חיים בבנימינה יחד עם חתולנו השמנמן טוש.

בדרך להקמת הסטודיו למיתוג עברתי בתחנות רבות; סיימתי תואר ראשון באמנות; שם התמחיתי ברישום וצילום, למדתי תסריטאות, עבדתי כמעצבת תפאורה, למדתי עיצוב גרפי בויצו, עבדתי במשרד פרסום, עסקתי באיור, עיצבתי בגדים שמכרתי בחנות אונליין מגניבה ודווקא מתוך הסקרנות והנגיעה בתחומי עיצוב רבים חידדתי את החוזקות שלי והבנתי שהלב שלי נמצא במיתוג.

אני מתייחסת למיתוג כאל תהליך עסקי ואישי, ותוך כדי פיתוח ועיצוב המותג אני מלווה את הלקוח בהיכרות שלו עם עצמו ועם העסק שלו. זה תהליך קסום.


איך קוראים לבלוג שלך?

בדרך אל האושר – מעצבת מציאות

מתי התחלת לכתוב ולמה?

"בדרך אל האושר" הוא לא הבלוג הראשון שלי.

את הבלוג הראשון שלי התחלתי לכתוב ב- 2005 עוד בימי "ישראבלוג". זה היה בלוג אישי וחשוף מאוד, שבו תיעדתי את תחושותיי כבוגרת תואר באמנות שמנסה להתפרנס. סיימתי לכתוב בו ב- 2008, ברגע שבו התחלתי את לימודי העיצוב בויצו.

עם הזמן, כשיצאתי לעצמאות פתחתי בלוג בסלונה; "את חייבת שיהיה לך בלוג!" הדהדו הקולות מסביבי. כבר אז ראיתי שהפוסטים שמקבלים הכי הרבה תהודה הם לא אלו שקשורים לעיצוב אלא דווקא לנקודת המבט האישית שלי. כשסיימתי עם הבלוג ההוא כבר התבשל בתוכי הבלוג הנוכחי.

הקמתי את העסק במתכונתו הנוכחית לפני כשנתיים וחצי יחד עם הקמת קהילת פייסבוק בשם "Pretty Simple – נשות חייל מדברות על הכל", שבה בכל בוקר אני מעלה פוסט שעוסק בדילמות שעולות מתוך חיינו כנשים שמשלבות בין עסק/קריירה, בית, משפחה ופנאי. השיח בקבוצה בשילוב עם הספר "פרויקט האושר" שקראתי באותה התקופה הציתו את הרצון להקים את הבלוג הנוכחי.

בינואר 2017 יצא לאור הבלוג הנוכחי, כשידעתי מראש שהמטרה שבו היא להבין איך פועל האושר ואיך הוא משפיע על העשייה היומיומית. בכל חודש אני לוקחת על עצמי "משימות אושר" ובודקת, ממש כמו בניסוי, מה גורם לאושר, למה, ואיך זה משנה את היום-יום ובסוף כל חודש אני משתפת בתהליך שקרה בזכות הניסוי.

מי הם הקוראים שלך?

בעיקר קוראות; נשים שיש להן עסק עצמאי ו/או בלוגריות, ששותפות לשאיפה להתפתחות תמידית.

 

קצת פרטים טכניים

איפה בנוי הבלוג שלך? וויקס.

אילו שיקולים הנחו אותך בתכנון המבנה של האתר? הכרות עם בלוגים ועולם הבלוגים, קריאת מאמרים לגבי תכנון מבנה הבלוג וסדנה נפלאה שעברתי אצל יונית צוק שעזרה לי לעשות סדר בעניינים ולהבין איך כדאי לנווט את הקוראים והקוראות בתוך הבלוג.

הקמת לבד את בבלוג או שנעזרת באנשי מקצוע? לבד.

במבט לאחור, מה היית עושה אחרת? לא הייתי משנה דבר. כל צעד הגיע בזמן הנכון. כל שינוי בבלוג קרה כשהבשלתי לתוכו. יש לו עוד לאן להתפתח, וזה דווקא משמח אותי; תמיד יש לאן לגדול.


אושרה פחימה שמש, צילום ענבל כבירי
 

בואי נדבר על חיי הבלוג, ספרי לי על ניהול הבלוג

מתי את כותבת? בעיקר בבקרים, בדרך כלל מחלקת את היום כך שהחלק הראשון שבו מוקדש לכתיבה – עבור קהילת הפייסבוק והבלוג. אחרי כן אני מרגישה רעננה, מפוקסת ומוכנה "לבוא לעבודה".

איפה את מוצאת ההשראה לכתיבה? בכל מקום כמעט. בעשייה שלי, בשיחות עם חברות או עם הזוג, במאמרים שאני קוראת, "ב- הרפתקאות" יזומות – ימים בחוץ וסדנאות שפותחות את הראש ואת הלב.

מה קורה שאין השראה? אני כותבת בכל מקרה. יש גם ימים כאלה והם חלק מהעניין. מאמינה באותנטיות, במיוחד בבלוג. לא מחכה עד שיורכב הפוסט המושלם, עובדת עם מה שיש, גם אם לפעמים אין – זה יעלה כנושא לכתיבה.

מתכננת כתיבה קדימה או ספונטנית? מתכננת תאריכי יעד, נושאים לכתיבה, כותבת ראשי פרקים, אבל את הפוסט עצמו – כותבת בזמן אמת בלי לתזמן ולתכנן.

באיזו תדירות את מעלה פוסטים חדשים? אחת לחודש, לעתים אחת לשבועיים או אפילו אחת לשבוע במידה ויש פוסטים נוספים שקשורים לאותה משימת אושר. ראוי לציין שהבלוג מלווה בפעילות בקהילה בפייסבוק, שם אני מעלה פוסט מדי יום.

איך את משווקת את הבלוג? בעיקר בפעילות בקבוצות רלוונטיות בפייסבוק. בניוזלטר. לאחרונה גם באינסטגרם. רק אורגני, אם כי עשוי להשתנות במידה ואראה לנכון.

האם את משתמשת בשיטות לקידום אתרים בבלוג (מילות מפתח, תגיות…)? אפשר לומר שכן, אם כי באופן מאוד אינטואיטיבי. בפוסטים שקשורים לנושאים פחות אבסטרקטיים (ניהול זמן, אינסטגרם) זה יותר בא לידי ביטוי בבחירת המילים בפוסט ושימוש בתגיות בהתאם.

 

שאיפות וחלומות

מה השאיפה הכי גדולה שלך בהקשר לבלוג?

לתרגם לאנגלית ולהגיע גם לקהל בינלאומי. לפתוח חנות-אושר בבלוג ולפתח עבורה מוצרים שעוזרים לנו לשמור על אורח חיים יעיל, יצירתי ומאושר. לכתוב בזכותו ספר. (כותבת את המילים האלו כאן והלב משקשק).

העצה הכי טובה שיש לך לתת לבלוגרים מתחילים?

תנהלו שיגרת כתיבה. בלי קשר לבלוג; כתיבה היא כמו שריר, היא עובדת יותר טוב כשמפעילים אותה. תתחילו לכתוב, תתמידו בכתיבה. בהתחלה זה מעט יקרטע ועם הזמן זה יהפוך לחלק בלתי נפרד מהחיים. וגם – תהיו אותנטיים! אל תנסו להרשים אנשים או למשוך לקוחות, זה יבוא באופן טבעי כשתכתבו את המילים שלכם ולא את המילים שמצפים מכם לכתוב.


עמוד האינסטגרם של אושרה
 

איפה מוצאים אותך?

אני רוצה להודות לאושרה על השיתף, הטיפים ועצות הטובות.

ולאחל לה המון הצלחה.

אם יש לכם בלוג מעניין,

ואולי סיפור מרתק מאחורי הבלוג,

אם אתם רוצים להיות חלק מפרויקט #חיי_בלוג,

צרו איתי קשר כאן בלינק

נתראה בפוסט הבא של #חיי_בלוג

34 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page