top of page

#חיי_בלוג 6: מארחת את אנה בן-שבת


היא מומחית פייסבוק ויש לה את הטיפים הכי טובים להתנהלות אישית ועסקית בפייסבוק ובאינסטגרם, הם ברורים ופרקטים, בול מה שאני אוהבת. כנראה שלא סתם אני עוקבת אחריה פחות או יותר מפתיחת העסק שלי.

הקבלו את האורחת השישית שלי בפרויקט #חיי_בלוג, אנה בן-שבת


אנה בן שבת, #חיי_בלוג

מי את אנה?

אני אנה בן שבת יועצת ומדריכת שיווק דיגיטלי לעסקים קטנים ובינוניים. אני עוזרת לעסקים לבנות אסטרטגיית שיווק ותוכן בדיגיטל וגם מדריכה מבחינה קונספטואלית וטכנית בפלטפורמות השיווק השונות בדגש על פייסבוק.

איך קוראים לבלוג שלך?

הבלוג שלי נקרא על שם העסק שלי: הברקונט. הברקה קטנה עם סיומת נט- כמו רשת או אינטרנט. מאמינה שהבלוג בהחלט מלא בהברקות קטנות שקשורות לשיווק דיגיטלי לעסקים.

מתי התחלת לכתוב ולמה?

התחלתי לכתוב את הבלוג לפני 4 וחצי שנים כשיצאתי לעצמאות. בעיני בלוג היא פלטפורמה מעולה לקידום העסק. היא מאפשרת לי להביע את עצמי, להנגיש את הידע שלי לעולם, ליצור יחסי אמון עם הקוראים ולמצב את עצמי כמומחית בתחומי.

מי הם הקוראים שלך? הקוראים שלי הם בעלי עסקים קטנים ובינוניים שרוצים לקבל מידע איכותי על התנהלות שיווקית נכונה במרחב הדיגיטלי. אני יודעת ממקור ראשון שיש לי גם קוראים שאינם בעלי עסקים והם פשוט נהנים לקרוא את התוכן ולהעשיר את העולם שלהם.

 

קצת פרטים טכניים

איפה בנוי הבלוג שלך? וויקס, וורדפרס, בלוגר או אולי במקום אחר?

הבלוג שלי בנוי באתר וורדפרס עצמאי שהקמתי לבד בעזרת תבנית מוכנה, שעברה מאז אי אילו שינויים והתאמות.

אילו שיקולים הנחו אותך בתכנון המבנה של האתר?

המבנה של האתר שלי עבר כמה וכמה שינויים עם השנים. תחילה כשרציתי למצב את עצמי הבלוג היה החלק המרכזי, היום אני משתדלת להציב את השירותים שלי יותר במרכז.

הקמת לבד את בבלוג או שנעזרת באנשי מקצוע?

הקמתי את הבלג לבדי. בכלל, קשה לי מאוד לשחרר חלקים שונים מהעסק שלי לבעלי מקצוע. בלוג הוא אחד מהם.

במבט לאחור, מה היית עושה אחרת?

אני חושבת שהתהליך שאני עוברת הוא תהליך טבעי ומתאים עבורי. אני כן מרגישה שאני צריכה להדק את מבנה האתר שלי ולעצב אותו בצורה יותר נכונה, אבל גם צריכה יותר מוזה ורצון להתעסק בזה וגם ככל הנראה למצוא בעל מקצוע מתאים.


הבלוג של אנה בן שבת, הברקונט
 

בואי נדבר על חיי הבלוג, ספרי לי על ניהול הבלוג

מתי את כותבת?

לצערי, אני כותבת כשיש לי חורים בלו"ז או מהלכים שיווקים שאני רוצה לקדם. בעבר היו לי ימי כתיבה מסודרים והיום כבר פחות כי שגרת העבודה והמשפחה מאוד סוחפות.

איפה את מוצאת ההשראה לכתיבה?

השראה לכתיבה אני מוצאת כמעט בכל מרחב שאני נמצאת בו: שאלות חוזרות של לקוחות שנמצאים אצלי בסדנה או ייעוץ, שאלות שעולות בקבוצות שונות של עצמאיים, צרכים שאני מזהה סביבי, כתבות של בלוגים מחו"ל שההתייחסות לנושאים שלהם בארץ לוקה בחסר, תהליכים שאני עצמי עוברת בתור בעלת עסק ועוד.

מה קורה שאין השראה?

כשאין השראה, אבל יש לי זמן לכתוב פוסט, אני עוברת לכתוב על נושאים יותר טכניים. בדרך כלל קל יותר לכתוב על הנושאים האלה, פוסטים שהם נטו לימודיים. משתדלת כן להתחיל- אפילו קצת בכח. לאוו דווקא מהסדר הכרונולוגי של הפוסט. פותחת במה שהכי קל לי להוציא החוצה ורק לאחר מכן מוסיפה חלקים הכרחיים כמו מבוא או סיכום. העריכה בעיני היא החלק החשוב ביותר בכתיבה ואותה לרב אני עושה יום או יומיים אחרי הכתיבה כשהמחשבה צלולה יותר.

מתכננת כתיבה קדימה או ספונטנית?

כשיש מהלך שיווקי שאני רוצה לקדם, אני מתכננת אותו קדימה ולרב מכינה גם את כל החומרים מראש. כשאני נמצאת בשגרת עבודה אינטנסיבית, אני פחות מתכננת קדימה, לצערי, וכותבת כשעולה איזשהו צורך.

באיזו תדירות את מעלה פוסטים חדשים?

לא מספיקה, יוצא לי להעלות בממוצע פוסט בחודש. הייתי רוצה להעלות פוסט אחת לשבוע.

איך את משווקת את הבלוג?

אני משתפת את הפוסט בפרופיל הפרטי שלי בפייסבוק, בעמוד העסקי כמובן ולעיתים גם בקבוצות שיש בהן קהל רלוונטי.

האם את משתמשת בשיטות לקידום אתרים בבלוג (מילות מפתח, תגיות…)?

וודאי. אני משתדלת לעשות חשיבה מקיפה ועריכה שתתאים לכללי ה- seo. מילות מפתח, תגיות, מתן שמות לתמונות וכו'.

 

שאיפות וחלומות

מה השאיפה הכי גדולה שלך בהקשר לבלוג?

הייתי מאוד רוצה למצוא לי זמן לפרסם פוסט בבלוג אחת לשבוע. בנוסף, הייתי ממש רוצה לצרף לפוסטים שלי צילומים מקוריים שלי או של צלמת ולא להשתמש בתמונות סטוקים (שבסוף אני מוצאת אצל קולגות שלי גם). אני מאוד נהנית כשקוראים את החומרים שלי, אז גם הגדלת הקהל זו שאיפה ואם הם יפרגנו גם ביותר תגובות, זה בכלל יהיה נהדר.

העצה הכי טובה שיש לך לתת לבלוגרים מתחילים?

לכתוב בהתמדה, גם אם לפעמים מרגיש שאף אחד לא קורא. להקפיד מפוסט 0 על כללי SEO, כי זה פשוט מספק את הסחורה לרב ממש מהר. לבחור נושאים שבוערים בכם אבל גם תמיד להשתדל להקשיב לקהל ולהבין מה הוא היה רוצה לשמוע עוד.

איפה מוצאים אותך?

אני רוצה להודות אנה על השיתף של מאחורי הקלעים של הבלוג.

 

אם יש לכם בלוג מעניין,

ואולי סיפור מרתק מאחורי הבלוג,

אם אתם רוצים להיות חלק מפרויקט #חיי_בלוג,

צרו איתי קשר כאן בלינק

נתראה בפוסט הבא של חיי_בלוג

26 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page