top of page

#חיי בלוג 1 // מארחת את karen B


בכל התקופה בה אני מאפיינת, מעצבת ובונה אתרים, מלווה ומייעצת בעלי עסקים בדרך לבניית נכס דיגיטלי, עניין אותי במיוחד נשא הבלוג באתרים.

חלק בלתי נפרד מהעסק שלי הוא הבלוג, וכדי לשפר ולייעל את המוצר ללקוחותיי, חקרתי, ועדיין חוקרת, בלוגים, למה כל כך חשוב לעסקים לכתוב בלוג, למי ומה הם כותבים, מה עומד מאחורי הבלוג שלהם.

פרויקט חיי בלוג, הוא חלק מהמחקר שלי,

בפרויקט אני מארחת בבלוג בלוגריות ובלוגרים שיספרו לי על הבלוג שלהם, אני שואלת, הם עונים ממש בכיף.

השאלות אגב הן שאלות שאני שומעת ונשאלת מחברים, קולגות, לקוחות וברשתות החברתיות.

ריכזתי את כולן במקום אחד כדי ללמוד ולהבין.


את הבלוגרית הראשונה שמתארחת אצלי זכתה השנה מקום ראשון בבלוג2017, פגשתי בפעם הראשונה בסדנה, אחרי שיחה קצרה היה לי ברור ששווה לעקוב אחריה, קרן בר, מעצבת פנים, בבלוג שלה על עיצוב וסטיילינג לבית שכתוב בקלילות וחן, פורס את נקודת מבטה על עיצוב הבית, סיפורי פרויקטים ממבט אישי, שלל טיפים לבחירת צבעים, מדריכים ליום רכישות והרבה השראה.

יאללה בואו נתחיל

קרן בר // karen B

ספרי לי על עצמך, מה את עושה?

אני קרן בר ואני מעצבת פנים ובלוגרית. אני נשואה ליובל ואמא לאיליי (6.5) ונלה (2.5). למדתי עיצוב פנים במחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה. בתום התואר עבדתי 3 שנים במשרד אדריכלים ועזבתי עם הולדת בני. זמן לא רב אחרי הלידה, כשהבנתי שאני לא מצליחה להשתלב במעגל העבודה עם הסטטוס החדש שלי כאמא, החלטתי לפתוח את הסטודיו שלי לעיצוב. אחרי שנה, נולד גם הבלוג.

איך קוראים לבלוג שלך?

Karen B

מתי התחלת לכתוב ולמה?


Karen B זה למעשה הבלוג השני שלי. את הבלוג הראשון פתחתי ב-2010 כשעוד עבדתי במשרד אדריכלים. במשרד עבדתי תחת אדריכל והגשמתי את העיצובים והרעיונות שלו. הייתה לי מעין ריקנות בפנים והרגשתי שחסרה לי יצירה משל עצמי. חיפשתי דרך לבטא את עצמי וליצור משהו משלי. באותו הזמן, יובל הכיר לי את עולם הבלוגים ודחף אותי לפתוח בלוג משלי. הבלוג הראשון היה על מתנות והוא היה באנגלית. כשפתחתי את העסק, היה לי ברור שיגיע בלוג תומך עסק בעקבותיו. ברגע שהיו לי מספיק חומרים, פתחתי את הבלוג, הפעם בעברית.

מי הם הקוראים שלך?

קהל הקוראים שלי מורכב בעיקר מנשים (הוא גם כתוב בלשון נקבה, למרות שגברים תמיד מוזמנים בברכה). קוראות אותו נשים שמתעניינות בעיצוב ולייפסטייל, בלוגריות ונשים מתחום העיצוב והאדריכלות.

קצת פרטים טכניים

איפה בנוי הבלוג שלך?

וורדפרס

אילו שיקולים הנחו אותך בתכנון המבנה של האתר?

הבלוג שלי הוא תומך עסק ואני הפנים של הבלוג. לכן, היה לי חשוב שלצד הבלוג, יהיה גם אתר שבו ניתן לראות את הפרויקטים שלי, לצד המלצות, כתבות ומידע עליי.

הקמת לבד את בבלוג או שנעזרת באנשי מקצוע?

את האתר (המחודש), בנו לי techjump. ידעתי בדיוק איך אני רוצה שהוא יראה והם הגשימו לי את החזון.

במבט לאחור, מה היית עושה אחרת?

כרגע חסר לי פופ אפ להרשמה לניוזלטר באתר, הוא כבר מוכן, אני פשוט לא מצליחה להתקין אותו. לפני כמה חודשים שיניתי את הנראות של הבלוג, כך שכרגע הוא בדיוק כמו שהייתי רוצה אותו...


בואי נדבר על חיי הבלוג, ספרי לי על ניהול הבלוג

מתי את כותבת? אני מאוד משתדלת לפרסם פוסט פעמיים בחודש, אבל לא תמיד זה מתאפשר. תמיד יש לי שניים שלושה פוסטים חצי כתובים באדמין. כשיש לי פרץ של כתיבה, אני כותבת אותם ואחר כך מפרסמת בלי קשר לזמן בו נכתב הפוסט. יכול להיות מצב בו פוסט שמחכה שנה שלמה עד שיגיע פסח, כי כתבתי אותו יום אחרי פסח בשנה לפני. לוקח לי להמון זמן לסיים פוסט וזה כמעט אף פעם לא קורה במכה אחת. אני משתדלת להקריא לעצמי בקול רם את הפוסטים לפני הפרסום כדי לראות שהמשפטים ברורים ולא ארוכים מידי.

איפה את מוצאת ההשראה לכתיבה? אני בעיקר כותבת על העבודה שלי ביום יום. אז רוב ההשראה נמצאת בפרויקטים שאני עושה. לכל פרויקט יש שם משלו וסיפור משלו.

מה קורה שאין השראה? ערכי הבלוג שלי הם : אותנטיות ונדיבות, כך שהבלוג שלי הוא מקום נפלא לקבל טיפים לעיצוב הבית. הרבה פעמים כשאין לי השראה אז אני נכנסת לקבוצות פייסבוק של עיצוב (כולל הקבוצה שלי) וקוראת פוסטים של אנשים. ברגע שאני רואה ששואלים על נושא מסוים מספר פעמים, זה נותן לי השראה לפוסט. חשוב לי שבבלוג יהיה תוכן איכותי, נדיב ונגיש.

מתכננת כתיבה קדימה או ספונטנית? אני מתכננת קדימה בספונטניות. כשעולה לי רעיון, אני מיד פותחת פוסט חדש, כך כמעט תמיד יש לי פוסט בקנה שמוכן לפרסום. הבעיה היא שלא תמיד יש לי זמן לסיים אותו. אני פחות טובה בלתכנן לפי לוח שנה, אני פשוט כותבת על מה שמעניין אותי באותו הרגע ולפי תמונות של פרויקטים חדשים.


באיזו תדירות את מעלה פוסטים חדשים? אני משתדלת פעם בשבועיים. יש תקופות שזה עובד לי ותקופות שאני כותבת פעם בחודש ויש תקופות שכל שבוע. כיום בבלוג יש מעל ל-130 פוסטים, כך שאם מסתכלים 5 שנים אחורה, זה בדיוק שני פוסטים בשבוע (אז כנראה שאני יחסית עומדת ביעדים).

איך את משווקת את הבלוג? את הבלוג אני משווקת בפייסבוק, פוסטים אורחים בבלוגים אחרים (לאחרונה קצת באינסטגרם) ובעל פה. בכל מקום בו אני נפגשת עם אנשים (קבוצות נטוורקינג, מפגשים בגן או אפילו סתם אנשים מהרחוב) כששואלים אותי מה אני עושה, אני עונה שאני מעצבת פנים ובלוגרית. ברגע ששומעים שיש לי בלוג, מיד מתעניינים בו ושואלים עליו.

האם את משתמשת בשיטות לקידום אתרים בבלוג (מילות מפתח, תגיות…)? אני משתמשת במילות מפתח ותגיות ומשתדלת לעדכן את שורת הקיצור ב- SEO.

שאיפות וחלומות

מה השאיפה הכי גדולה שלך בהקשר לבלוג? השאיפה שלי היא שהבלוג יגיע לכמה שיותר אנשים שמעצבים את הבית. אחת התגובות הכי נפוצה בבלוג מתייחסת לנדיבות ברעיונות וטיפים. החלום שלי הוא שכל אחד שירצה לעצב את הבית, יוכל לשאוב השראה מהבלוג ויוכל למנוע טעויות בעיצוב הבית.

העצה הכי טובה שיש לך לתת לבלוגרים מתחילים?

התמדה זה שם המשחק. פוסט אחד או שניים זה לא מספיק. צריך להתמיד ולכתוב ולדאוג להפיץ את הבלוג ולגרום לכמה שיותר אנשים לקרוא אותו. זה לא קסם וזה לא קורה בבת אחת. עוד עצה חשובה היא להיות נאמנים לקוראים. להבין מה הם רוצים לקרוא ולספק להם כל הזמן תוכן איכותי ונגיש.


איפה מוצאים אותך?

 

רוצים לשתתף בפרויקט #חיי_בלוג?

צרו איתי קשר או שלחו לי הודעה מכאן

7 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page